Önismeret, pszichológia, művészetterápia
Mayer-Lengyel Viktória - pszichológus, integratív gyermekterapeuta jelölt
Ez a tevékenység a Mayer-Lengyel Viktória ev. szervezésében valósul meg. Mayer-Lengyel Viktória ev. az Alapítvány támogatója. A tevékenység megvalósulásához a Keresztények Segítsége Alapítvány helyet biztosít.
Szülőnek lenni egyben nemes és felelősségteljes feladat. A mindennapi életben és a munkám során is tapasztalom, hogy egyes szülők a legjobb szándéktól vezérelve, ám kétségekkel tele és néha aggodalommal próbálnak nap, mint nap ebben az embert próbáló szerepben helytállni. Előfordulnak helyzetek, amikor a szülő egy gyermekével kapcsolatos nehézséget pillanatnyilag kezelhetetlennek, erejét meghaladónak érez.
A gyermekek folyamatosan változnak, az újonnan tanultak és tapasztaltak fényében fejlődnek, formálódik személyiségük és időnként komoly fejtörést tudnak okozni szüleiknek. Érthető, ha néha Ők úgy érzik, elbizonytalanodnak, tanácsra, hatékony segítségre, mihamarabbi megoldásra van szükségük. Előfordulhat, hogy a gyermek bölcsődéjéből, óvodájából, iskolájából jeleznek problémát, vagy éppen otthon jönnek elő a gondok. Érdemes ezeknek utánajárni, hogy a „rossz” irányú folyamat visszafordítható legyen. A gyerekek ezekkel a tünetekkel „beszélnek” nekünk a nehézségeikről.
A gyermek és a pszichológus közti kapcsolat elfogadó, biztonságot nyújtó légkörében a gyermek szabadon feltárhatja belső világát. A szavakba foglalt, lerajzolt, eljátszott mással megosztott érzések, gondolatok, fantáziák már nem olyan félelmetesek, mintha alaktalanul magunkba zárnánk őket. Az általam gyakorolt integratív szemléletben a játéknak, a kreatív megélésnek döntő szerepe van, és emellett alkalmazok még kognitív viselkedésterápiát, meseterápiát és családterápiás módszereket.
A gyerekek segítésében kiemelkedő jelentősége van a szülők közreműködésének, a közös gondolkodásnak. Gyermekpszichológusként abban tudom segíteni a szülőket, hogyan tudják mélyebb szinten értelmezni gyermekük viselkedését. Segítséget kaphatnak ahhoz is, hogy megértsék, a gyermek viselkedése, tünete milyen belső konfliktust hordoz. Ha megfelelő módon tudnak reagálni, a gyermek tünetének már nem lesz üzenet értéke, megszűnik. Sokszor ennyi is elegendő ahhoz, hogy túllépjenek a nehézségeken.
Forduljanak Hozzám kérdéseikkel bizalommal!
Gyermekterápia ára: 15 000 Ft / 50 perc
Bejelentkezés, érdeklődés: e-mail:

A művészetterápiás foglalkozás Szögeczki Sára egyéni vállalkozó szervezésében valósul meg. Szögeczki Sára ev. az alapítvány támogatója, tevékenysége megvalósulásához az Keresztények Segítsége Alapítvány helyet biztosít.
Önismereti foglalkozás-sorozat gyermekeknek és felnőtteknek a Katarzisz Komplex Művészetterápia és a Kincskereső Meseterápia módszerével
Felnőtteknek: A művészetterápia az évszakok változásán keresztül szólít meg minket, ugyanis minden hónapnak van egy sajátos lelki feladata. A foglalkozások alatt egy teljes évkört járunk be közösen, ahol az adott hónap népszokásaival, liturgikus hagyományaival összhangban, különböző technikák segítségével (pl.: olajpasztell, porpasztell, akvarell, montázs) igyekszünk megfigyelni, hogyan hat ránk a természet, mit szólítanak meg bennünk a mesék, és ezek milyen változásokat hoznak lelkünkben.
Gyerekeknek: A művészet - és meseterápia módszertanára alapozva a gyermekek is részt vehetnek egy önismereti utazáson, akár egyéni, akár csoportos keretek között. Miként az évszakok változnak, úgy változik számos dolog a mi lelkünkben is. Festékkel, olajpasztellel, mesékkel kísért vándorutunk alatt néha elfáradunk, eltévedünk, elveszítünk valamit. De ha kellőképpen bátrak vagyunk, legyőzhetjük a sárkányt, rálelhetünk az Élet Vizére, és felfedezhetjük a bennünk rejlő varázs magot.
Foglalkozások:
- Gyerekeknek csoportban:4.500 Ft/gyerek
/alkalom/60 perc, hetente egy éven keresztül - Gyerekeknek egyéni keretek közt:14.000 Ft /fő /alkalom/60 perc
- Felnőtteknek csoportban: 8.000 Ft /fő/alkalom/120 perc, kéthetente egy éven keresztül
- Felnőtteknek egyéni keretek közt: 15.000Ft/ fő / alkalom / 60 perc
A csoportok min. 5 - max. 9 fő között indulnak el.
Ha bővebben olvasnának rólam vagy a módszerekről, akkor itt tudhatnak meg még többet: https://sariberek.hu/

PSZICHOLÓGIA, METAMORPHOSES MESETERÁPIA
BALOGH JUDIT-pszichológus, Metamorphoses meseterapeuta, gyermekjátékdráma vezető
Ez a tevékenység a Balogh Judit ev. szervezésében valósul meg. A tevékenység megvalósulásához a Keresztények Segítsége Alapítvány helyet biztosít.
„Az attikamek indiánok szerint a mese olyan, mintha egy takaróval betakarnál valakit, és ez alatt a takaró alatt az ember megváltozik…” (Samuel Allo, francia mesemondó története nyomán)
Metamorphoses meseterápiás módszer
Az élet természetes része, hogy az egyensúly kívül vagy belül megbomlik. A Metamorphoses Mesetarápiás módszer alapja, hogy a népmesék tudnak azokról a nehéz, megakasztó élethelyzetekről, lélekállapotokról amik kísérik az emberi életet, és lehetséges utakat is mutatnak, hogy ahol megbomlott a rend, ahol a káosz vagy az üresség uralkodik, hogyan lehet új rendet teremteni.
Meseterápia felnőtteknek
A történetek gyógyító erejében hiszek, ezért a felnőttekkel való munkám során is gyakran hívom segítségül a meséket. A mesék, történetek betakarnak, mint egy láthatatlan takaró, biztonságos teret adva az önmagunkkal való találkozáshoz. Elindítanak, mert a mesékben is a változás útja, a cselekvés útja. Kísérnek, tükröt tartanak, hogy elakadásainkra egy másik nézőpontból lássunk rá, segítenek rendet és tájékozódási pontokat találni a bennünk rejlő láthatatlan világban, és megmutatják a bennünk rejlő „lehetségest”.
Ha nehéz élethelyzetben vagy, ha úgy érzed elakadtál életed valamelyik területén és szeretnél jobban rálátni , ha fejlesztenéd az önismeretedet, önbizalmadat, önértékelésedet
Alkotó fejlesztő meseterápiás csoport gyerekeknek
A Metamorphoses meseterápiás módszeren alapuló alkotó-fejlesztő meseterápiás foglalkozásainkon a világ népmese kincséből merítve, egy-egy mese nyomán indulunk útnak, dramatikus és művészetterápiás eszközöket is használva. A foglalkozások célja, hogy a gyerekek kapcsolódási pontokat találjanak magukhoz és másokhoz, rejtett képességeikhez, értékeikhez. Felfedezhessék, kibonthassák érzelmeiket, leküzdhessék félelmeiket, szorongásukat és oldódjon belső feszültségük. A mesék világában a gyerekek új megküzdési és konfliktus megoldási mintákat láthatnak, megtapasztalják a közösség bátorító erejét és egyre magabiztosabbá, nyitottabbá, bátrabbá, másokkal szemben elfogadóbbá válhatnak. A foglalkozásokon továbbá a különböző érzékszervekkel való figyelem fejlesztése is cél, nem csak a látott világban barangolunk, hanem megtanuljuk másképp érzékelni a világot, szagokkal tájékozódunk, hangokat festünk, íz szobrokat készítünk gyurmából
Szorongó, pszichoszomatikus problémákkal küzdő, nehezen kapcsolódó, új helyzetektől félő, érzelmeket nehezen kifejező vagy indulatait nehezen szabályozó gyerekeknek ajánljuk.
Bővebb információ és jelentkezés:

Ez a tevékenység a Creasys Innovation Bt. Valamint Bauer Hajnalka ev. szervezésében valósul meg. A Creasys Innovation Bt. az Alapítvány támogatója. A tevékenység megvalósulásához a Keresztények Segítsége Alapítvány helyet biztosít.
Gyermekpszichodráma csoportjainkban a spontán játék öngyógyító-, továbbá a fantázia és a kreativitás alkotó erőit állítjuk a gyógyulás, a változás és az önismeret szolgálatába. A gyermekpszichodráma egy csoportterápiás módszer, amely a közös szerepjátékon, a gyerekek képzeletvilágának mozgósításán keresztül fejti ki terápiás hatását.
A spontán játék közben olyan feszültségek, konfliktusok, problémák bukkannak fel, melyek a gyerekeket a környezetükben érik, de a „valóságban” nem tudnak mit kezdeni velük. A fantázia világában azonban ezek a nehézségek kifejezhetőek, a megélt élmények feldolgozhatóvá válnak. A gyerekek a különböző szerepek kipróbálása közben új konfliktuskezelési, kapcsolódási mintákat, megküzdési módokat látnak. Egy-egy akadály legyőzése során megtapasztalják rejtett képességeiket. A dráma biztonságos terében megszülető közösségi élmény fejleszti a szociális készségeket, az együttműködést. A gyermekpszichodráma foglalkozások elősegítik a belső képalkotó képességet, a kreatív problémamegoldó gondolkodást, az énhatékonyságot, erősítik az önértékelést, oldják a szorongást, és segítenek átvészelni nehéz élethelyzeteket (pl.: válás, gyász, betegség)
Korosztályok:
- 5-7 éves óvodások,
- 7-9 éves kisiskolások,
- 10-13 éves kiskamaszok,
- 13-16 éves kamaszok.
Csoportlétszám: 5-7 fő.
Heti egy óra hétfőn vagy szerdán korcsoport szerinti bontásban.
A csoportfolyamat 24 hétig tart.
A csoportba kerülést megelőzi a szülővel és a gyermekkel való első találkozás-konzultáció. A szülőkkel egyéni formában a csoportfolyamat közepén és végén is tartunk konzultációt.
Szikora Virág - tanár, gyermek és felnőtt pszichodráma vezető
Bauer Hajnalka - tanár, gyermekjátékdráma vezető, pszichodráma vezető mentálhigiénés szakember
Balogh Judit - pszichológus, gyermekjátékdráma vezető, Metamorphosis meseterapeuta
A csoportfolyamatot részletekben is lehet fizetni.
Bővebb információk